Evde Fizik Tedavi

Evde Fizik Tedavi Nedir?
Fizik tedavi ihtiyacı olan hastaların kendi evlerinde fizyoterapist eşliğinde seans uygulanmasıdır. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ev ortamında fizik tedavi görmek isteyen hastaların sayıları artış göstermekte ve Umut Fizik Tedavi evde sağlık hizmetleri kapsamında bu konuda fizik tedavi hastalarına hizmet vermektedir.

Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?
Alanında uzmanlaşmış ve tecrübeli fizyoterapist ekibimiz tarafından hastaların kendi ev ortamlarında fizik tedavi seansları uygulanır, Rehabilitasyon süreci fizyoterapistlerimiz tarafından belirlenir. Egzersizler ve manuel terapi tekniklerine ek olarak elektrik akımları da kullanılır.

Evde Fizik Tedavinin Avantajları Nelerdir?
-Hasta evinde kendini daha rahat ve güvenli hisseder.
-Hastaneye gidip gelmek ağır hasta grupları için büyük zorluk oluşturduğundan bu tür hastaların ev ortamında fizik tedavi alması hem hasta için hem de ailesi için daha avantajlıdır.
-Hastanelerde uzun randevu sürelerini beklemek yerine evde seanslara başlamak daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşir.
-Evde uygulanan fizik tedavide fizyoterapist hastasıyla birebir ilgileneceğinden ona daha çok zaman ayırır ve tedavi daha verimli geçer.

Evde Fizik Tedavi Hangi Hastalara Yapılır?
Felç (İnme) hastaları, MS, Parkinson, Omurilik Yaralanmaları gibi nörolojik hastalıklarda, kalça-diz protezleri, kalça kırığı, ön çapraz bağ ameliyatları gibi ortopedik hastalıklarda, cerebral palsy, spina bfida, tortikolis gibi pediatrik hastalıklarda, ve yürümesini yitiren ve kasları zayıflayan geriatrik hastalıklarda evde fizik tedavi uygulanabilir.

Evde Fizik Tedavi Haftada Kaç Seans Uygulanmalıdır?
Fizik tedavi seansları ortalama 1 saat sürmekle birlikte hastanın yaşı, hastalığı, fiziksel durumu ve kapasiteleri göz önüne alınarak yapılan değerlendirmeler sonucu uygulanacak seans sayısı belirlenir. Haftada 3-4 seans fizik tedavi uygulanması idealdir.

Evde Fizik Tedavi Ücretleri
Fizik tedavi seans ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bize telefonla ulaşabilirsiniz.

HIZLI RANDEVU ALIN